Ara
  • İzmir Büyük Baskı Merkezi

Ofset Baskı Nedir ? Dijital Baskı İle Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Ofset veya “lito” baskısı ile görüntü (resminiz) metal plakalara ve daha sonra plakalardan lastik bir battaniyeye aktarılır. Ardından mürekkeplenen battaniyeler görüntüyü kağıda aktarır. İşlem, ofset olarak adlandırılır, çünkü mürekkep önce doğrudan kağıda gitmek yerine plakadan battaniyeye aktarılır. Kurulum için gereken zaman ve maliyetler, aslında herhangi bir şey basılmadan önce plakalar ve mürekkep nedeniyle, ofset daha küçük miktarlar için maliyet açısından verimli değildir ve genellikle sadece çok büyük miktarlar gerektiğinde kullanılır.Ofset Baskının Avantajları Nelerdir ?

Büyük miktarlar düşük maliyetle basılabilir. Ne kadar çok basarsanız, parça başına fiyat o kadar ucuz olur. Özel yüzeylere sahip çok çeşitli kağıt türleri kullanılabilir. Metalik ve Pantone renkleri gibi özel mürekkepler mevcuttur.


Dijital Baskı Mı ? Ofset Baskı Mı?


Dijital baskı, ofset baskı gibi geleneksel, analog baskı yöntemlerinden farklıdır, çünkü dijital baskı makineleri baskı plakaları gerektirmez. Bir görüntüyü aktarmak için metal plakalar kullanmak yerine, görüntüyü doğrudan alt katmana yazdırır.

Dijital üretim baskı teknolojisi hızla gelişiyor ve dijital baskı çıktı kalitesi sürekli olarak artıyor. Bu gelişmeler, ofset'i taklit eden baskı kalitesi sunar.
14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör